O mnie

Witaj na moim blogu Spowolnij czas - Żyj zdrowo

Jestem lekarzem i pasjonatką zdrowego stylu życia. Zajmuję się medycyną przeciwstarzeniową, estetyczną i dietetyką.

Jestem absolwentką Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe’a, gdzie ukończyłam szkolenie organizowane przez World Society of Anti-Aging Medicine (WOSAAM) i Polskie Towarzystwo Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Jest to nowa dziedzina medycyny, która skupia się nie tylko na leczeniu, ale przede wszystkim na prewencji i na wczesnym zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz utrzymaniu optymalnego zdrowia. Dzięki właściwej terapii i zachowaniu odpowiedniego stylu życia, możemy istotnie spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić zdrowie pacjentów.

Studia lekarskie ukończyłam w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego a kwalifikacje  oraz wiedzę z zakresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zdobyłam w trakcie studiów podyplomowych „Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” w GWSH w Katowicach. W pracy dyplomowej przedstawiłam wpływ diety na stan i starzenie się skóry oraz sposoby spowolnienia procesów starzeniowych.

W swojej codziennej praktyce i prywatnym życiu skupiam się na aktywnej promocji zdrowego stylu życia, ponieważ uważam , że prawidłowe odżywianie jest podstawą dobrego zdrowia i długowieczności.

Jestem też licencjonowanym konsultantem programu nadwrażliwości pokarmowych LEAP (Lifestyle Eating And Perfomance) i testu MRT, a także badań genetycznych iGenesis.

Prowadzę gabinet medycyny przeciwstarzeniowej i estetycznej oraz dietetyki Estamedic w Krakowie oraz serwis SpowolnijCzas.pl, za pomocą którego promuje zdrowe odżywianie, pielęgnację i troskę o własne ciało oraz aktywny styl życia.

Staram się pomóc swoim pacjentom z nieubłaganie upływającym czasem, opierając się na najnowszych badaniach naukowych i osiągnięciach technologicznych na rzecz spowalniania procesów starzenia. Nie czekaj na choroby, myśl o swoim zdrowiu już dzisiaj i pamiętaj, że wiek to kwestia do negocjacji!

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, pierwszej organizacji w Polsce, która z medycznej perspektywy zajmuje się jakością życia pacjenta rozumianą, jako połączenie zdrowego organizmu z estetycznym wyglądem oraz zdrowym trybem życia. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości PTLO.

Jestem obecna na FB i Instagram jako drGawlikowska spowolnijczas i drGawlikowska spowolnijczas-żyj zdrowo.

Moja pasja

Moją pasją jest medycyna żywieniowa, która pozwala oceniać potrzeby żywieniowe pacjenta i zaproponować konkretne zmiany w diecie w celu zapobieżenia lub złagodzenia różnego rodzaju chorób. Wiedzę dotycząca dietetyki i medycyny żywieniowej poszerzam cały czas ale także ukończyłam studia podyplomowe ” Żywienie w zdrowiu i chorobie” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia „Psychodietetyka” w SWPS w Katowicach