Skalpel


Uprawianie sportu jest bardzo ważnym elementem medycyny przeciwstarzeniowej i sposobem by żyć długo i w dobrej kondycji.
Nie każdy wie, że nawet dwutygodniowa przerwa w uprawianiu sportu sprawia że nasz organizm czuje, że jakby tego sportu nigdy nie uprawiał.
Musimy pamiętać, że kluczem do sukcesu jest sposób odżywiania w 70% i sport w 30%. Dodatkowo aktywność fizyczna pobudza produkcję hormonów szczęścia czyli endorfin. Endorfiny są grupą hormonów szczęścia, czyli odpowiadają za lepsze samopoczucie i uczucie przyjemności. Organizm lubi, kiedy jesteśmy w ruchu. Endorfiny redukują poziom stresu oraz znoszą bodźce bólowe. Poza tym niedostateczna ilość endorfin w organizmie może być związana z takimi chorobami jak migrena i przewlekłe bóle głowy.
Ja sama pochodzę z rodziny sportowej. Moi rodzice zaszczepili we mnie uprawianie sportu, choć nie uprawiam go obecnie aż tak bardzo intensywnie ze względu głównie na pracę. Ale jeżdżę na nartach, łyżwach , rowerze, rolkach, pływam i żaden sport nie jest mi obcy. Kiedyś grałam w koszykówkę i uprawiałam sporty walki. Byłam częstym gościem w krakowskich klubach fitness. Niestety teraz jak większość z nas dużo pracuje i nie mam tak dużo czasu na intensywną aktywność. Jednak znalazłam doskonały sposób na codzienną porcję sportu w postaci SKALPELU Ewy Chodakowskiej i to nie wychodząc z domu. Polecam każdemu – to doskonały sposób na dobrą sylwetkę i zdrowie. Ja ćwiczę codzienne wcześnie rano, ale jak nie masz czasu to 3 razy w tygodniu to też dobry początek. Poza tym wykorzystujmy każdą sytuację do ruchu. Wychodźmy po schodach i jak możemy to zostawmy samochód by przejść się na nogach. Ja tak robię od lat, a gdy tylko mam czas to chodzę z moją toyką Sonią na długie spacery, co każdemu polecam.

Previous Smakowite książki
Next Fasolkowo

1 Comment

  1. Avatar
    6 lipca 2019
    Odpowiedz

    Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim wpisem !

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *